Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Energetyczne świadectwo – czym jest i kto powinien je mieć

Jeżeli ktoś będzie chciał sprzedać obecnie mieszkanie czy dom, jakie wybudowane zostały przed 2009 rokiem, to pamiętać musi o tym, żeby spełnić jedną ważną formalność. Mianowicie chodzi o energetyczne świadectwo, jakie jest konieczne przy takich transakcjach. Za niewywiązanie się z tego grożą dość poważne finansowe konsekwencje, dlatego też nie warto o nim zapominać. Zresztą dotyczy to nie tylko sprzedaży, lecz również i wynajmu, w jego przypadku również będzie potrzebny wspomniany dokument.

Same koszty zrobienia tego typu świadectwa do wysokich nie należą, ewentualne kary wynoszą znacznie więcej. Jeśli do ocenienia jest nieduży dom czy mieszkanie, to bez problemów się uda zamknąć w sumie pięciuset złotych. Właściciele większych obiektów zapłacą nieco więcej, ale dla prywatnej osoby z reguły to nie przekroczy tysiąca. Nie będzie także żadnego problemu ze znalezieniem specjalisty czy też firmy, która to zrealizuje.

Po wpisaniu w jednej z wyszukiwarek hasła audyty energetyczne czyste powietrze dostanie się listę kontaktów, wystarczy jakiś wybrać, zadzwonić i umówić się wszystkie prace. Z pewnością będzie trzeba dostarczyć wymagane dokumenty i fotografie budynku, lecz wszystko to już powie osoba wykonująca świadectwo. Tego typu dokument można otrzymać w formie elektronicznej i papierowej, obie są respektowane przez wszystkie instytucje. Jeżeli w obiekcie nie będzie modyfikacji i przeróbek, to certyfikat ważność będzie miał przez 10 lat. Lecz jeżeli zostaną wykonane jakieś większe przeróbki, to będzie go trzeba powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY