Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Dom

Jakie funkcje i parametry powinien mieć dobry wideodomofon

Mieszkańcy domów mieszkalnych coraz częściej rezygnują z klasycznych domofonów na rzecz wideodomofonów. Różnice cenowe nie są duże, a sprawdzenie kto stoi przed bramą nie tylko jest dużo bardziej wygodna, ale też zwiększa bezpieczeństwo. Tradycyjny wideodomofon jednorodzinny składa się z przynajmniej dwóch oddzielnych części, ale zależnie od wersji może ich być więcej.

Pierwsza z nich to jednostka zarządzająca sterowaniem, wyposażona w wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki odpowiednio dużej rozdzielczości można bez żadnego problemu rozpoznać dzwoniące osoby. W związku z tym że jednostka sterująca z wyświetlaczem musi być przymocowana w konkretnym miejscu, to w przypadku dużej posiadłości praktyczniejszym rozwiązaniem może być pilot, którym da się kontrolować otwieranie bez potrzeby wstawania z fotela.

Zupełnie nowe możliwości mają wideodomofony dysponujące obsługą sieci wi-fi. Przy takich modelach jest możliwe sterowanie całością przy pomocy specjalnej aplikacji na smartfona, bez konieczności przebywania w domu. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń z tej rodziny jest wideodomofon eura, bardzo często kupowany przez wymagających klientów. Drugą istotną częścią wideodomofonów jest jednostka zewnętrzna, montowana przy wejściu.

Jednostka wyposażona jest w kamerę, z której obraz przy pomocy sieci wi-fi albo przewodów jest przesyłany do budynku. Dla właścicieli bliźniaków ciekawym rozwiązaniem może też być wideodomofon dwurodzinny. To urządzenie świetnie się sprawdzi w sytuacji, kiedy jest jedna brama wejściowa i dwa niezależne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY