Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Dom

Najważniejsze zasady właściwego montażu paneli podłogowych

Gdy zdecydujemy się sami montować panele musimy nie zapominać o paru niezwykle istotnych zasadach. Po pierwsze już w czasie pomiarów należy wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co oznacza, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub ewentualnie śrubami – znacznie więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeżeli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie musimy się obawiać wybrzuszeń bądź też pęknięć.

Montaż powinien być także realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Wyróżniamy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze i polega na posmarowaniu dobrego frezu klejem i złożeniu go z następnym detalem podłogi. Łączenie to jest niemniej jednak niezwykle niekomfortowe gdyż w czasie zniszczenia jednego z elementów praktycznie nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym typem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie w szeregu przypadków rozbierać oraz składać. Jest to niesłychanie wygodne przy wymianie któregoś z elementów. W jaki sposób przygotowywać się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru podstawowych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy zbyt w szeregu przypadków nawet drobnych remontów może się okazać, iż będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup słusznego nośnika pod nasze panele, zwykle jest to gąbka czy też folia. Kiedy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble i wyposażenia, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY