Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY,  Dom

W jakim miejscu kupować biżuterię?

Kształt ludzkich rąk, rozstaw palców, pobudza do umieszczania na nich zdobień, czyli pierścieni, pierścionków i obrączek. Biżuterię na palcach u rąk od najdawniejszych czasów nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie zawsze miała ona tylko funkcje dekoracyjną, nieraz pierścienie oraz sygnety nosiły znaczenie symboliczne, były symptomem dostojeństwa i władzy, jak pierścionki książęce lub ewentualnie dostojników kościoła.

Proste, damskie pierścionki były mniej rozbudowane i służył w zasadzie jako ozdoba lub oznaka stanu cywilnego kobiety – przekonaj się pierścionek Zgierz. Męskie pierścienie-sygnety posiadały w miejscu oczka szlachetny kamień lub kruszec opracowany w formie rodowego herbu szlacheckiego, jaki początkowo służył do stemplowania korespondencji – odciskano wytłoczony na sygnecie herb w ciepłym laku, który zamykał list. Do tej pory istnieje pewien typ snobizmu na szlachectwo, choć obecnie nie ma ono niemalże jakiegokolwiek znaczenia. Osoby chcące zaznaczyć własne szlacheckie pochodzenie noszą na palcu pierścień z herbem, nie zawsze swoim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY