Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Dom

Świadectwo energetyczne budynku – kiedy jest potrzebne

Temat energetycznych świadectw pojawił się już sporo lat temu. Pierwsze regulacje prawne, które zaczęły kiedyś obowiązywać, nakładały obowiązek posiadania takiego dokumentu przede wszystkim posiadaczom nowo stawianych budynków. Ale w roku 2023 nastąpiła duża zmiana przepisów, i obecnie obowiązek ten został znacznie rozszerzony. Obecnie jeżeli budynek postawiony został wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie zamierzał go wynająć czy sprzedać, to wtedy postarać się będzie musiał o wykonanie takiego świadectwa. To, o czym niektóre osoby zapominają, to fakt, że obowiązek obejmuje również starsze budynki, które zmodernizowano.

Tego typu modernizacja może obejmować na przykład wymienienie okien na nowe czy zrobienie kompleksowego ocieplenia, i zgodnie z przepisami postarać się będzie wtedy trzeba o nowy dokument. Na szczęście nie ma z tym obecnie żadnego problemu, a certyfikat energetyczny zależnie od rozmiaru budynku przeciętnie kosztuje do kilkuset złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje dużo niezależnych specjalistów i firm, pomagających w przygotowaniu certyfikatu. Istotne jest, aby sprawdzić posiadane uprawnienia, ponieważ dokumenty wykonane przez osobę nie posiadającą ich nie będzie nic warty, a dodatkowo można się narazić na poważną karę finansową. W skrajnym przypadku może to nawet być kilka tysięcy złotych, co stanowi dużo większą kwotę niż cena za usługę. W wielu przypadkach nie będzie trzeba nawet pokazywać budynku, wystarczy podesłać wszystkie informacje oraz fotografie, i po paru dniach wszystko zostanie wykonane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY